kulinarne fascynacje w zwykłej polskiej kuchni
Blog > Komentarze do wpisu
Sushi i sashimi

Jeśli interesuje Was kuchnia japońska, a zwłaszcza jeśli kochacie sushi ze wszystkimi jego wariantami, to poradnik „Sushi i sashimi” wydawnictwa RM będzie dla Was lekturą obowiązkową.

Nie od dziś wiadomo, że kuchnia japońska jest jedną z najbardziej estetycznych kuchni świata, a  „piękno oznacza ogromne staranie o szczegóły, uważny wybór naczyń i przyborów kuchennych, również ze zwróceniem uwagi na ich ułożenie”. (str. 7). Dlatego sercem i duszą japońskiej kuchni jest właśnie sushi. A dlaczego? Ponieważ właśnie w jego  przygotowywaniu kucharz wyraża swój artyzm i zmysł sztuki, pokazując zdolności do komponowania obrazów. „Smakowite kąski z ryżu wyglądają jak płytki mozaiki, a cienkie kawałki ryb – jak pociągnięcia pędzlem na malowidle”. (str. 9)

Oprócz przepisów (o różnym stopniu zaawansowania) znajdziecie tutaj także mnóstwo porad dotyczących odpowiedniego przygotowania poszczególnych składników sushi np.: ryżu, białych ryb, owoców morza i warzywnych dodatków.  Zapoznacie się także z technikami przygotowywania tej oryginalnej potrawy, a jeśli ciekawi Was historia i kultura Japonii oraz cały rytuał związany ze spożywaniem posiłków w Kraju Kwitnącej Wiśni – to poradnik spełni Wasze oczekiwania. Całości dopełniają piękne, smakowite zdjęcia.

Po przeczytaniu poradnika wykonanie sushi i sashimi przestaje być przeszkodą nie do ominięcia.

Autorami tekstów są  Rosalba Gioffre i Kuroda Keisuke, przepisów Rie  Hasegawa, a fotografiami opatrzył  Giovani Petronio.

Książkę udostępnił mi portal Polska Gotuje, na którym także zamieściłam swoją recenzję


 

Wydawnictwo

środa, 15 sierpnia 2012, js28

Polecane wpisy

Komentarze
shinawa
2012/08/15 14:04:15
próbowałaś już jakiegoś przepisu? uwielbiam sushi ale jakoś nigdy się jeszcze nie doważyłam zrobić sama..
-
js28
2012/08/15 14:12:31
Z tej książki, jeszcze nie, ale sushi już robiłam i jak na pierwszy raz wyszło mi całkiem zgrabnie. W dodatku bardzo mi zasmakowało :) Tu jest link: smaczniezjoanna.blox.pl/2012/01/Tuna-Salad-Sushi-Maki-moje-pierwsze-rolowanie.htmlAkcja: Nie kradnij zdjęć! Smacznie Z Joanna

Wypromuj również swoją stronę Wykrywacz smaku - www.wykrywacz-smaku.pl - moja galeria Top Blogi Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi Durszlak.pl
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...